mięśnie kegla w ciąży

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla u mężczyzn

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z w pewnych momentach można także ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży można aktualnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają doskonałe wyniki. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.